Danes je Če nov 27, 2014 4:06 am

Časovni pas: UTC

Stran 1 od 3 [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: P: SLK 200 Kompressor
OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 10:57 am 

Pozdravljeni!

Prodajam Mercedes-Benz SLK 200 Kompressor, avtomatik/touchshift letnik 09/2001 (po homologacijskem kartončku), prva registracija 04/2002 (po prometnem dovoljenju), torej FaceLift model.
Avto ima prevoženih 88000km, kar je razvidno že iz same ohranjenosti vozila. Avto sicer nima potrjene servisne knjige iz pooblaščenih servisov, je pa redno vzdrževan pri mojstru, ki je 40 let delal na Avtocommercu. Glede samega vzdrževanja in servisiranja se lahko tudi vse preveri pri njemu. Pri 77000km je imel avto narejen velik redni servis (Servis B) v vrednosti 1200 EUR, ki je med drugim zajemal tudi servis automatskega menjalnika (menjava filtra in olja v menjalniku).

Avto sem si kupil kot ljubitelj (po dolgem iskanju) od znanca (poslovneža srednjih let) in z namenom, da ga obdržim dlje časa, zato sem ga res vzdrževal in ob servisu preventivno menjal tudi dele, ki jih sicer še nebi bilo potrebno menjat (priložim račune z Avtocommerca).
Glede na to kako sem skrbel za avto in ga rihtal ga nebi prodajal a ker me je gradnja tako finančno 'osušila' :( je avto pač prvo kar gre od hiše...

Avto je za 10 let star avto resnično odlično ohranjen, ima pa dve manjši napakici in sicer:
1. Kozmetična napakica na pokrovu motorja (opazna samo res veščemu očesu...) ter kozmetična napakica na zadnji havbi, kar je ličar ocenil na vsega skupaj 150 eur stroška popravila (zakaj nisem dal popravit? ...ker niti ni opazno!).
2. Pritisk na gumb na ključu ne zaklene vozila (odklene se normalno)...na Autocommercu so diagnosticirali, da je okvarjena pumpa za centralno zaklepanje, kar v najslabšem primeru znese 380 eur (zakaj nisem dal popravit?...ker sem imel to plan porihtat preko zime, a mi letošnjo zimo to še ni uspelo).

Drugih napak avto nima in je eden redkih, ki ima notranjost praktično kot novo (glede na to, da je serijska napaka vseh SLK-jev prve generacije, da se lušči barva na centralni konzoli...). Avto je veš čas garažiran in pozimi ni vožen.

Avto je v popolnoma originalnem stanju, ker sem takega hotel imeti, kot rezultat tega ima še vedno montiran tudi originalni avtoradio (dokupil pa sem še USB vmesnik v vrednosti 300 EUR, ki omogoča poslušanje glasbe(mp3) iz USB ključka). Trenutno ima avto nameščene letne pnevmatike na 15'' alu platiščih (zaradi večjega udobja vožnje), katerih profila je še za kakih 10-15000km (4mm profila). Ob prodaji dam po dogovoru s kupcem zraven še 17'' AMG Style 1 platišča, ki so bila tudi originalno na teh vozilih (platišča sem letos kupil in še niso bila na avtu, zato tudi obstoječuh gum ki so na teh amg platiščih še nisem menjal).

Prilagam tudi nekaj slik vozila, in originalen spisek dodatne opreme:

Code
249 AUTOMATICALLY DIPPING INSIDE REAR VIEW MIRROR
270 INVALID/ANTENNA F.D-NET TELEPHONE ON FENDER REAR.L
330 COMPARTMENT FOR COMPACT DISCS IN CENTRE CONSOLE
423 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
441 ADJUSTABLE STEERING COLUMN
580 AIR CONDITIONING
600 HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
673 HIGH-CAPACITY BATTERY
726 PREPARATION FOR ROOF CARRYING SYSTEM
756 RADIO MB AUDIO 10 CD WITH VK/RDS
852 MOBILE.PRE-INSTALL.COMPL.ON TOWER NOKIA SERIES 5/6
873 SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS
875 HEATED SCREEN WASH SYSTEM
926 AIR POLLUTION CONTROL D4 EU4-MEASURES
985 UNKNOWN
210A UNKNOWN
744U BRILLIANT SILVER METALLIC
211A LEATHER ANTHRACITE

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Avto se drugače odlično pelje, ima zelo dobro lego na cesti, a ker sem sam umirjen voznik (enako tudi lastnik pred mano), avto ni bil 'zlorabljan' in tako rečeno 'teran'. Na to kaže tudi motor, saj nikjer ob tesnilih bloka motorja niti na tesnilu pokrova ventilov ni nikjer sledi solzenja olja...kar je sicer zelo pogost pojav pri teh vozilih...

Mogoče še beseda o avtomatskem/touchshift menjalniku...
Gre za 5-stopenjski menjalnik, dela odlično in prestavlja zelo hitro. Predno sem prvič preizkusil SLK-ja z automatskim menjlnikom sem bil prepričan, da bom vzel takega z ročnim menjalnikom, a sem hitro spremenil mnenje že po prvi vožnji z avtomatom...v kombinaciji s tempomatom je vožnja čista milina, sploh s spuščeno streho, v kakšnem obmorskem kraju 8-).
Če bom še kdaj imel roadsterja/cabria bom ponovno vzel takega z automatskim menjalnikom...

Mislim, da sem vam avto korektno opisal prav tako pa tudi vse 'napakice' ki jih ima, zato pričakujem resne kupce, takšne, ki si želijo lepo ohranjen in vzdrževan avto.

Cena avta se bo dorekla s potencialnim kupcem, ni pretirana, prav tako pa ga ne mislim dati pod ceno...kar pomeni, da me tisti dilerski pristopi, ko ti že po telefonu nekdo hoče zbit ceno za 2000 EUR, predno avto vidi, ne zanimajo.
V glavnem me zanima gotovina je pa možna tudi kaka menjava za cenejše vozilo z vašim doplačilom.

Sem iz Ljubljane, ogled pa je možen vsak dan po 17h oz. med vikendi ves dan, po predhodnem dogovoru.

V kolikor ste zainteresirani se lahko slišimo tudi telefonsko (kontakt vam pošljem preko zasebnega sporočila). Prav tako vam lahko pošljem več slik avta...
Če sem na kak pomemben podatek pozabil, naj vam ne bo nerodno vprašat ;) .

Lepo vas pozdravljam,
Sebastian.

Zadnjič spremenil w107, dne Če maj 17, 2012 6:14 am, skupaj popravljeno 13 krat.

Odsoten

Naslov prispevka: Re: P: SLK 200 Kompressor!
OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 11:09 am 
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana- Črnuče
Sebastjan najprej pozdravljen še v imenu ekipe. Želim ti, da bi avto prodal pravemu kupcu, ki bo nadaljeval tvojo zgodbo. Hkrati pa, da se čim prej vrneš med "zvezde" z odprto streho.

Avtomobil je po opisu in slikah res nakupa vreden. In kdor išče tak avto, imamo rešitev zanj! Res lep primerek!

Odsoten

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 12:17 pm 
Uporabniški avatar

Kraj: München / Kranj
Dobrodosel med nami (bolanci na Zvezde)!
Vsekakor resnicno lep kos, ki ga prodajas in zelim ti, da ti ga uspe cimpreje prodati nekomu, ki bo ta trud do ohranjenosti tudi znal ceniti. Drugace pa mi vsec, ker je mopf-model, kjer kar veliko napak ze odpravili, oblika mi je krasna (se Saccojeva linija).
Kaj pa nameravas kupiti potem? Bos ostal na Daimlerju?

Lp

ex BRABUS D6 R-razred (W251)
ex S 420 (W140)
ex E 280 (W124 mop2)
Odsoten

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 5:05 pm 

Najprej hvala obema za dobrodošlico ;) .

@Johny-B: Sicer imam doma še eno zvezdo, ki je že dlje časa v delu ampak ko bo več časa zanjo bo tudi ta zasijala v polnem sijaju.

Drugače pa sedaj rabim nekaj, kar mi bo omogočalo transport kakega gradbenega materiala (recimo kak starejši kangoo, ki ga ni škoda), ker do sedaj sem stalno očeta fehtal za avto in prikolico, sedaj imam pa že malo slabo vest glede tega.

Ko bo hišica dokončana pa bo čas za kaj večjega, družinskega,...naprimer kak CLS :D
Z zvezde pač težko preideš na kaj drugega ;) .

Zadnjič spremenil w107, dne Pe jun 22, 2012 7:55 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten

OdgovorObjavljeno: Po okt 03, 2011 10:29 am 

...

Zadnjič spremenil w107, dne Pe jun 22, 2012 7:52 am, skupaj popravljeno 5 krat.

Odsoten

OdgovorObjavljeno: Če nov 10, 2011 9:47 am 

Zimsko spanje...

Slika

Čeprav sem že omenil, naj še enkrat poudarim, da je avto vožen le v sezoni torej od sredine aprila do konca septembra...
Avto pa je seveda tudi stalno garažiran ;).

Zadnjič spremenil w107, dne Če maj 17, 2012 6:21 am, skupaj popravljeno 2 krat.

Odsoten

OdgovorObjavljeno: Po jan 23, 2012 2:45 pm 

...

Zadnjič spremenil w107, dne Pe jun 22, 2012 7:57 am, skupaj popravljeno 3 krat.

Odsoten

OdgovorObjavljeno: Po jan 23, 2012 5:33 pm 

Kraj: LJUBLJANA
Jaz osebno mislim,da je greh prodajat tako lepoto,razen, ;) če ti gre res za nohte

Odsoten

OdgovorObjavljeno: To jan 24, 2012 8:02 am 

revival je napisal/-a:
Jaz osebno mislim,da je greh prodajat tako lepoto

V bistvu mi ne gre toliko 'za nohte', saj sem glede gradnje več ali manj vse uredil, sem pa razmišljal da bi ta denar od prodaje avta raje vložil v nakup specialnega orodja, ki ga rabim v svoji restavratorski delavnici. Tako da če se proda se, drugače pa tudi ne bo panike ;).

LP, Seba.

Zadnjič spremenil w107, dne Pe jun 22, 2012 7:57 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten

Naslov prispevka: Re: P: SLK 200 Kompressor
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 7:25 am 

Ponovno osvežujem tole temo, saj je moj SLK 200 Kompressor ponovno na prodaj...

V času, ko ga nisem imel v oglasih sem porihtal še nekaj stvari (naštevam zgolj kot dokaz, da se ve, da avto resnično vzdržujem, kot da bo večno v moji lasti):

1. Zamenjal sem eno šobo za pranje žarometov (cena na AC 100 EUR), ker je bila počena in se je zatikala kasneje pa je pri demontaži itak razpadla...
še slikovni dokaz...
stara šoba...
Slika
nova šoba...
Slika

2. Kupil sem nove gume in avtu zamenjal platišča, tako da ima SLK sedaj 17'' AMG, original platišča od SLK 32AMG oz. je bilo ta platišča možno dokupit pri vseh SLK-jih - opcijsko.
Platišča so: 2x spredaj 7,5Jx17 H2 ET 37 - MB P/N: A170 401 01 02 dimenzije gum:225/45/17
2x zadaj 8,5Jx17 H2 ET 30 - MB P/N: A170 401 02 02 dimenzije gum: 245/40/17
To da je vse homologirano in po 'reglcih' mi verjetno niti ni potrebno poudarjat ;).

Žal je trenutno edina slika avta z novimi platišči tale s šihta:
Slika

3. Ob menjavi platišč pa sem kupil še original zaščito odbijačev pred kamenčki, ki jih te široke gume mečejo naokoli...(na sliki so tudi vsa mazalna sredstva za vzdrževanje strehe vključno z malo plastenko original MB krytox masti za vzdrževanje tesnilnih gumic strehe..., kar sem seveda tudi porihtal in premazal)
Slika

4. Zamenjal poškodovan (počena plastika oz. nek gumi plastičen material) pokrov rezerve v prtljažniku...dragih 90 eur je šlo za tole... :( .
Slika
Slika

Torej, ker vem, da sem s srcem skrbel za avto sem prepričan, da tisti, ki bo zainteresiran in bo prišel na ogled, ter bo resen kupec, da bova tudi s ceno prišla skupaj. Zavedam se, da to kar sem denarno 'zmetal' v avto ne bom nikoli dobil nazaj, ampak tako pač je z avti, še posebno v teh časih. Sem pač realen in bo realna tudi cena, vendar sem se pripravljen pogajati le z realnimi in resnimi kupci...

Čez 500km sledi A servis, menjava olja, filtrov in še nekaj malenkosti, ampak tega novemu lastniku opravim jaz na lastne stroške, tako da ni tistih izgovorov, da bo servis in da spustim ceno in bla bla bla... :).

V naslednjih dneh (za vikend) sledijo nove slike, samo moram še prej najti nekoga, ki bi mi bil pripravljen narediti res dobre slike, ki si jih avto zasluži...

Glede na to, da je ravno pomlad in da se obetajo lepi dnevi, je sedaj res pravi čas za takega roadsterja...

LP, Sebastian.

Zadnjič spremenil w107, dne Pe jun 22, 2012 7:58 am, skupaj popravljeno 9 krat.

Odsoten

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
 Stran 1 od 3 [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za: